Dvojitý ježíšek

Letošní Vánoce budou u Liegertových obzvlášť sváteční. Rodina se rozrostla o malou Vandu a konečně se dokončila. kuchyň – srdce každého domova.

JNInterier

V čem byl problém

Manželé Barbora s Filipem se zásadními úpravami malé kuchyně dlouho otáleli -  poslední renovací prošla před dvaceti lety, což bylo znát především na jejím zastaralém vybavení. Ke změně je donutilo až narození třetího dítěte, Tehdy se Filip, hlavní umývač nádobí v rodině, konečně rozhodl pro koupi myčky a bylo třeba pro ni udělat místo.

Naše řešení

Designérka Andrea nejdříve zrušila původní průchozí dispozici prostor, aby mohla navrhnout kuchyni ve tvaru písmene U. Kromě výrazně vzorované dlažby zvolila ale zbytek vybavení velmi střídmá a dobře udržovatelný. Majitelé tak mají možnost kuchyňský prostor dotvářet podle sezony pouze několika málo doplňky či textiliemi.

JNInterierJNInterier

Interiérová designérka Andrea Beranová nechala kuchyň vymalovat čistě bíle,aby nezatížila už tak skromný prostor. Neobvyklé šestiboké dlaždice v odstínech šedé jsou nejvýraznějším ozdobnýým prvkem. Šedá je i betonovo-epoxidová podlaha. Lamino na horních dvířkách kuchyňské linky je imitací dubového dřeva, spodní skříňky jsou bílé. Doplňky jsou v něžných mentolových tónech.

JNInterier
JNInterier

Kuchyňská linka na míru, lamino, dub Bruno a bílý kartáč, JN interier, 124 775 Kč; obklady, série Terra, keramika, různé motivy, 25 × 21,6 cm, Vinciprojekt.cz, 2096 Kč/m²; dřez BSG 611-62, fragranit bílý–led, 62 × 43,5 × 20 cm, 4250 Kč, baterie FN 9617.031, chrom, 5450 Kč, obojí Drezy-franke.cz; digestoř DWW06W450, nerez, 97,6 × 60 × 50 cm, 3961 Kč, varná deska PVS 645 FB 1E, 5,5 × 58,3 × 51,3 cm, 14 882 Kč, obojí Bosch

JNInterier JNInterier
JNInterier

Když si Liegertovi před osmi lety pořídili čtyřpokojový, téměř stometrový byt se dvěma balkony v cihlovém doměze šedesátých let, měli v první řadě radost ze společného bydlení ve vlastním a na nějaké větší úpravy už také nezbývalo moc peněz. Vzápětí se jim narodil syn Josef a o dva roky později Toník. Když se ale letos měla čtyřčlenná rodina dále rozrůst, přišel čas na změny. Tou první měla projít kuchyň. Nevelký prostor, který jí přisoudila tehdejší bytová výstavba, navíc handicapoval fakt, že měl málo úložných skříněk, a navíc byl i průchozí, což ještě zmenšovalo čím dál tím více potřebnou pracovní plochu. Filip s Bárou užnějakou dobu toužili po myčce, která by rozrůstající se rodině ulehčila, ale do stávající dispozice by se už nevešla. Obrátili se tedy na Marianne Bydlení a proměny jejich minikuchyně se ujala interiérová designérka Andrea Beranová. „Limitoval nás nejen rozpočet, ale taky fakt, že bylo potřeba proměnu dokončit, než Bára porodí.

Už při první návštěvěbylo jasné, že změnou dispozic projdou i jiné prostory nežkuchyně. Průchozí přestane být i sousední pracovna. Dveře, které sem z ní vedly, bude třeba zazdít, aby bylo možné vytvořit kuchyň ve tvaru písmene U. A když už se bude mě-nit, tak z gruntu, pěkně od podlahy,“ rekapituluje Andrea. Původní bílá dlažba byla důvodem nejedné Bářiny noční můry, protože udržet ji bez poskvrnky bylo nad její síly a taky byla dost studená. „Shodli jsme se, že celkové ladění kuchyně bude v kombinaci přírodní dřevo, bílá a šedá. A když Andrejka navrhla krásné skříňky bez úchytek, které se jednoduše otvírají díky přesahu dvířek, chtěla jsem výraznější dlaždice – moc se mi líbily ty od studia Vinci projekt. Společně jsme tedy vybrali nádherné šestiboké betonové. Popisovat obkládací anabázi s tímhle neobvyklým tvarem a taky vzorem by vydalo na samostatnou publikaci, ale výsledek je nádherný a stejně jako podlaha, v betonovo- -epoxidové stěrce, taky velmi praktický,“ říká Bára spokojeně. Původní idea kuchyňských skříněk s dvířky z dřevěného masivu či dýhy vzala zasvé kvůli rozpočtu, který se i přesto během realizace lehce navýšil. Nakonec proto zvolili lamino imitující dřevo – v přírodním odstínu na dvířkách horních skříněk a pracovní ploše, bílé pak na spodních skříňkách. „Vlastní realizace trvala dva měsíce a já jsem z toho vyšla nejlíp, odjela jsem i s kluky na chalupu a vrátila se až těsně před porodem prakticky do hotového. Letošní Vánoce tak připravuji v krásné nové kuchyni. Oba synové jsou moc šikovní a pomáhají mi s pečením cukroví i s malou Vandou, která je náš nejhezčí Ježíšek,“ dodává Bára.

JNInterier JNInterier
Nábytek 125 323 Kč
Spotřebiče 75 134 Kč
Osvětlení 3 900 Kč
Celkem bez doplňků 204 357 Kč
Doplňky 28 877 Kč
Celkem s doplňky 233 234 Kč

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA

„I když kuchyň u Liegertů jsme nafouknout nedokázali, snažila jsem se, aby tu bylo co nejvíce pracovní plochy a nábytek prostor opticky nezmenšoval.“ - ANDREA BERANOVÁ, INTERIÉROVÁ DESIGNÉRKA

TEXT EVA VŠETÍČKOVÁ | FOTO PETR KARŠULÍN
ZDROJ: http://www.marianne.cz/marianne-bydleni

Přehled všech článků