Interiér na míru s dekorem dubové dýhy

Původně si majitelé malého rodinného domku přáli jeho zvětšení přístavbou. Po několika náčrtech možných variant se ale nakonec rozhodli pro řešení bez kompromisů a zvolili cestu nového domu, ve kterém si budou moci dopřát velkorysejší prostory včetně relaxační zóny se saunou. Sjednocujícím prvkem celého domu je světlá dubová dýha.

Interiér na míru světlý dub

Na kuchyňském nábytku je použitý černý lak evermatt, keramická deska Dekton s dekorem Trillium a dubová dýha Adust. Na požadavek zapuštění akvária do kuchyňské sestavy vymyslela návrhářka řešení s kovovou konstrukcí, která akvárium podepírá, a speciální kryt s ukrytými funkčními policemi. Podhledově není konstrukce patrná, ale plnohodnotně slouží záměru.

Pro návrhářku společnosti JN Interier šlo o velmi zajímavý projekt, do kterého se musely promítnout někdy i rozdílné představy obou manželů. Hlavní slovo u zařizování kuchyně a obývacího prostoru měla paní domu. Obě se shodly, že k povrchu dřevěné dýhy, kterou si majitelka v domě přála, se bude skvěle hodit černá barva. Návrhářka jí doporučila lakovaný nábytek v extra matném provedení, které působí měkce a na jehož povrchu nezůstávají otisky prstů.

Sedací souprava kuchyně

Obývací části dominuje velká sedací souprava, která je situovaná tak, aby umožňovala výhled do zahrady nebo sledování televize. Pocitově chladnější dojem z šedivé dlažby opticky zatepluje šafránově žlutá barva čalounění a obložení stěny dubovou dýhou. S podlahou a přilehlou stěnou barevně ladí deska jídelního stolu.

Nábytek na míru

Černá barva se světlým dřevem vypadá elegantně a vyniká zejména v kuchyňské části, kde jsou tmavé plochy nábytku nejmarkantnější. Tuto kombinaci doplňuje šedivá barva použitá na pracovní desce, na desce jídelního stolu, na dlažbě a na některých stěnách. Dýhované a černé plochy kuchyňského nábytku pohledově neruší úchyty, které jsou zafrézované do korpusu. Na pracovní ploše kuchyně je použitá keramická deska s elegantní tloušťkou 1,2 cm a stejný dekor má i silnější deska na jídelním stole.

Stejnou barevnou kombinaci jako kuchyň s obývací částí má pracovna. Do jejího vybavení zakomponovala návrhářka horní skříňky, které slouží na ukládání sbírek.

Atypickou součástí kuchyně je akvárium, které si přál do sestavy zakomponovat majitel. Návrhářka se ale musela vypořádat s požadavkem, aby byl písek v akváriu ve stejné úrovni jako pracovní deska a aby v jeho horní částí nebyl viditelný poklop, nýbrž jen skleněné stěny. Pro tento účel vymyslela skrytou kovovou konstrukci, ve které se našlo místo i na ukládání akvaristických pomůcek. Krycí prvek působí nevšedně a z pohledu od obývací části vypadá, jako by levitoval. Celé provozuschopné řešení se podařilo vytvořit také díky možnostem společnosti JN Interier, která je vzhledem k vlastní výrobě schopná pružně reagovat i na zcela atypické požadavky.

Kuchyně na míru s akváriem

Kuchyně na míru s akváriem

Kombinace matné černé a světlého dubového dřeva se prolíná i do dalších částí domu. Protože šedá velkoformátová dlažba působila na majitele příliš chladně, přáli si, aby se obývací část nějakým způsobem opticky zateplila. Proto jim designérka navrhla obložení některých stěn dýhou, která je použita i na nábytku. Stejné barevné řešení má i pracovna, do které si majitel přál zakomponovat vitríny na ukládání svých sbírek. Při zařizování této místnosti bylo třeba počítat s velkými překlady, kterým návrhářka přizpůsobila horní linie nábytku. Odpočinkovou část s pohovkou lemují knihovny s výklopnými dvířky, které celkové řešení sjednocují.

Nábytek obývací pokoj na míru

Požadavek dostatku úložných prostor se podařilo splnit velkou skříní v chodbě a několika předělovými prvky. Bíle lakovaný nábytek oživují úchyty z dubové překližky. Další úložné prostory poskytuje sestava skříní v chodbě u ložnice.

Jedním z požadavků majitelů byl dostatek úložných prostor. Pro ty se našlo místo v kuchyni, v pracovně i ve dvou přilehlých chodbách, kde jsou prostorné vestavné skříně. Na předělu kuchyně s jídelním koutem a obývací části je vestavěný krb, druhý krb mají manželé v ložnici.

Vestavěné skříně na míru

Koupelnový nábytek na míru

V novém objektu mají majitelé k dispozici dvě koupelny – běžnou a relaxační, které dominuje podsvícený kámen Patagonia. Pod ním je masivní lavice s úložným prostorem, která je namořená do stejného odstínu, jako má dřevo použité v sauně. Pohodu při odpočinku tu umocňuje intimní světlo z podsvíceného kamenného obložení.

Koupelna určená pro relaxaci je vybavena sprchovým koutem, saunou, křeslem a lavicí s úložným prostorem, který slouží na ukládání pomůcek na saunování.

Plánek dom na míru

Autorkou návrhu je Veronika Murínová, která pracuje jako designér a projektant. Navrhování interiérů se věnuje 13 let a nyní již sedmým rokem pracuje pro společnost JN Interier, kde přicházejí stále nové výzvy i zkušenosti. Oceňuje, že díky modernímu výrobnímu závodu, který tato společnost vlastní, má při navrhování velkou svobodu a může každý projekt řešit zcela individuálně a na míru možnostem i představám klienta. Tuto možnost vnímá nejen jako benefit, ale také jako závazek s ohledem na estetiku, funkčnost i bezpečnost celého řešení. Spokojeni jsou i klienti, kteří se do studia vracejí s novými zakázkami a s nimiž někdy i přeroste pracovní vztah v přátelský.

Líbí se Vám naše realizace? Kontaktujte nás!

Zdroj: www.modernibyt.cz
Připravila: Libuše Lhotská
Foto: Lukáš Hausenblas

Přehled všech článků