Kolik odstínů má žlutá?

Když se majitelé nového rodinného domu rozhodli část kuchyňské sestavy barevně oživit, netušili, že budou barevné skleněné plochy společně se změnami vnitřního a venkovního osvětlení výrazně měnit odstín i atmosféru celé kuchyně. Jakkoli měli zpočátku pocit, že kuchyň v této barevné kombinaci působí trochu agresivně, dnes už vědí, že žlutá je dobrá.

JNInterier

Když se majitelka konečně dočkala své první velké kuchyně, nenechala při jejím plánování nic náhodě. Protože oba s manželem rádi vaří, očekávala od nové kuchyně, že bude zejména praktická. Při volbě někoho, kdo konečnou podobu kuchyně navrhne a zrealizuje, měli jasno. Dlouholeté přátelství s jednatelem společnosti JN Interier Štěpánem Vondráškem je logicky přivedlo do tohoto studia.

Jedním z prvků, které si majitelé v nové kuchyni přáli, byl ostrůvek. Původní představu o tom, že se využije na vaření nebo na mytí, jim ale návrhářka ve studiu vymluvila a doporučila obě tyto zóny spojit tak, aby lineárně navazovaly. Ostrůvek tak v konečné podobě poskytuje velkou pracovní plochu a zároveň jej rodina využívá k posezení. Místo u něj si oblíbily i děti, které si tu přes den hrají. Také druhá představa majitelů o lesklé bílé kuchyni vzala brzy za své. Když sestavu v tomto provedení ve studiu převedli do vizuální formy, cítili, že působí příliš chladně a sterilně, a tak nakonec zvolili teplejší odstín magnólie. Protože to ale stále nebylo přesně ono, rozhodli se zvýraznit část kuchyně nějakou barvou. O odstínu dlouho diskutovali, až nakonec padla volba na výraznou žlutou. Prostor pro barevný kontrast v podobě skleněných obkladů poskytla stěna nad pracovní deskou a obložení vnitřní části ostrůvku. K výrazné barevné kombinaci se dobře hodila pracovní deska z materiálu Technistone v neutrálním béžovém odstínu s jemným dekorem mramoru.

JNInterier

Pokud v budoucnu majitele barevné řešení omrzí, nebude problém žluté obklady vyměnit.

JNInterier

Kuchyňská sestava v provedení lesklý lak se skleněnými barevnými plochami je výraznou dominantou prostoru. Příjemným prvkem kuchyně s jídelnou je přilehlá terasa.

Nápady a zaujetí majitelky při plánování nové kuchyně si pochvalovala i návrhářka studia. „Ocenila jsem její jasnou představu o dokonale funkční kuchyni, kterou jsme postupně společně propracovávali,“ vzpomíná. „Její smysl pro detail se projevil například při volbě barevných elektrických zásuvek či zafrézovaných úchytů, které neruší jednoduché linie sestavy. Největší diskuze vznikaly okolo barevného obložení. Bylo to opravdu živé téma, a když pak majitelé vybrali výrazný odstín žluté, byly reakce na celkový dojem rozdílné. Po realizaci a následné kombinaci s ostatním zařízením jsme se ale všichni shodli, že toto barevné řešení vhodně zapadlo do celkového konceptu domu. A kdyby v budoucnu majitelé změnili názor, nebude problém barevné obklady vyměnit.“

Zdroj: www.modernibyt.cz

Přehled všech článků