Lukáš a Veronika Hejlíkovi: NEJLEPŠÍ JE OSOBNÍ ZKUŠENOST

Pokud rádi vaříte anebo objevujete nová gastronomicky zajímavá místa, určitě znáte populárního herce a foodblogera Lukáše Hejlíka. V roli kuchyňského montéra společnosti JN Interiér byste ho ale asi nečekali… Jak tedy k celé spolupráci došlo?

JNInterier

Nezbytná knihovnička nejen na kuchařky zabudovaná přímo do kuchyňského ostrůvku

Naše spolupráce s kuchyňským studiem JN Interiér vznikla naprosto přirozeně. S ženou jsme se rozhodli pro novou kuchyň na míru a chtěli jsme českou firmu. Veronika hledala nějakou inspiraci a narazila na instagramový účet JN Interiéru. Přišli jsme do studia a pak měli ještě několik schůzek. Kuchyni jsme zaplatili a celá realizace proběhla k naší velké spokojenosti. Až zpětně jsme pak vymysleli, že vlastně můžeme spolupracovat.

JNInterier

Pracovní deska i obklad nad ní ze žuly Olive Green patina

JNInterier

V čem všem spolupráce spočívala?

Firmu prostě a jednoduše, po dobré osobní zkušenosti, doporučuju po svých kanálech. Nahrál jsem pro ně i spot do rádia, který si můžete poslechnout na jejich webových stránkách www.jninterier.cz. A hlavně strávil jsem s nimi den na montáži. To byla úplně super zkušenost.

A byl jste i při realizaci vaší kuchyně?

Právě že úplně ne. Jen při druhé části. Tam jsem se už ale docela dobře seznámil s Mirkem, se kterým jsem pak strávil, stejně jako s dalším jeho kolegou, Pavlem, celý montážní den. V Brandýse jsme naložili rozloženou kuchyň do dodávky, v pražském Karlíně ji vynosili do osmého patra a tam ji opravdu za devět hodin celou poskládali.

Jakou roli jste sehrál v celém procesu vy?

Moje funkce zněla PPP, přines – podej – podrž.

Zpátky k vaší kuchyni. Co je podle vás hlavní předností celé realizace?

Máme takovou tu klasickou stěnu, u které jsme chtěli skříňky až do stropu. Linka je metr vysoká, přece jenom jsme s Veronikou oba čahouni. Nechali jsme tam myčku, pračku a sušičku, protože nemáme bohužel jinou místnost na prádelnu. Oříškem bylo vyřešit naši oblou stěnu. Ta se netýká jenom obrovského ostrůvku, který je metr a půl hluboký, ale také rohové skříně. Šlo o zkosenou stěnu u okna, kde je vysoká skříň a celý ostrůvek pasovaný pod úhlem stěny. Je zde rohová skříňka do „L“, ze které jsou vidět jen dveře. Je to vlastně výkus pro knihovničku úplně vepředu. Odborníci z firmy JN Interiér tento majstrštyk ovšem technicky vyřešili naprosto perfektně. A pak je tu knihovna, ta dominuje celému našemu bytu, ale vlastně i chalupě. A tak nemohla, i když je malinká, chybět ani v ostrůvku.

… a ta žulová pracovní deska v kuchyni?

To bylo největší váhání. Nevěděli jsme, jestli chceme dřevo, nebo lamino, technický kámen, nebo ty nové alternativní povrchy. A nakonec jsme skončili u „šutru“, dokonce i na obkladu. Má tzv. patinu, tedy není vybroušený do hladka, a to nám pasovalo k podobně rustikální dřevěné podlaze. Mimochodem krom tisíce dalších předností – skvěle se na ní fotí jídlo. :-) Ale jasně, byla to dražší varianta. Vlastně to byla polovina ceny, kterou jsme platili za kuchyň. Ale zpětně rozhodně nelitujeme.

A na co se mohou vaši fanoušci těšit, co připravujete v oblasti kultury?

Jsme po nucené přestávce zpátky na cestách s LiStOVáNím a fakt hrajeme po celé České republice, takže ať jsou čtenáři z jakéhokoliv kousku naší země, je dost pravděpodobné, že v okolí hráváme. A také finalizujeme natáčení filmu Deníček moderního fotra podle úspěšné knižní předlohy Dominika Landsmana, ve kterém mimo jiné uvidíte i Jiřího Mádla a Terezu Rambu.

Zdroj: www.modernibyt.cz
JNInterier

Lukáš Hejlík
Herec a moderátor, který hojně cestuje se svým divadelním projektem LiStOVáNí. Ze všech cest po českých luzích a moravských hájích přináší tipy, každý den jeden, a referuje o nich na své Gastromapě Lukáše Hejlíka. Ta je úspěšnou aplikací, ale i knihou, kde je 365 Lukášových nejsrdečnějších tipů od malých stánků až po pěkné restaurace.

JNInterier JNInterier

Volně stojící pračka a sušička zabudovaná v lince na přání zadavatele Lukáše Hejlíka a jeho ženy Veroniky

Přehled všech článků