„Milujeme domečky“

V pokoji čtyřleté Lotky chyběly úložné prostory a navíc do něho měl přibýt malý bratříček Díky naší soutěži to obě děti doslova vyhrály!

 

STRUČNĚ A RYCHLE

PROSTOR

Obdélníkový pokoj je v bytě činžovního domu, kde jsou stropy vyšší než tři metry. Na okně visely zajímavé závěsy, které v proměně zůstaly, u stropu hravé girlandy.

PROBLÉM

Pokoj byl provizorně zařizován pro holčičku, v mezičase se jí ale narodil bráška. Postele byly vedle sebe na přepravních paletách, chyběly tu úložné prostory na hračky, knížky i oblečení. Většinu z vybavení se rodiče snažili zpřístupnit malé Lotce, i tím ale došlo k tomu, že pokoj působil z větší části prázdný a nezabydlený.

ŘEŠENÍ

Navrhli jsme a nechali vyrobit postele s úložným prostorem, šatní skříň, knihovnu i komodu. Díky tapetě a dekoracím vznikl útulný domov.

KOLIK TO STÁLO

Nábytek od JN Interier 73 000 Kč
Tapeta a doplňky Lavmi 20 000 Kč
Další nábytek 31 873 Kč
Doplňky a dekorace 37 873 Kč
Celkem 139 047 Kč
JNInterier
JNInterier

 

 

4 BODY K ÚSPĚCHU

Barvy

Jsou pastelové, ale tlumenější a např. růžová je zastoupena minimálně. V unisexové atmosféře pokoje se dobře cítí děvče stejně jako se tu bude líbit jejímu bratrovi, až povyroste.

Hravost

Dekor na závěsu u okna stejně jako dekor tapety nebo koberce nejsou prvoplánově dětské, ale mají jistou hravost. K uvolnění atmosféry přispívají girlandy, stínidlo lustru nebo i přihrádky ve tvaru stylizovaných domků, které dávají vtip knihovně.

Praktičnost

Velká skříň umožňuje různé způsoby ukládání, knihovna poslouží knihám různých formátů, noční stolky mají kolečka, postele mají velký úložný prostor, komoda funguje jako přechod mezi postelemi sourozenců atd.

Trvalost

 Kvalitní nábytek dětem poslouží i později, neboť má nadčasový design a nepracuje s dětskými barvami. Doplňky lze snadno vyměnit.

Soňa Novosádová reagovala zajímavým dopisem na soutěž, kterou jsme vyhlásili v dubnovém čísle. Tehdy se stavební a developerská společnost Skanska, která si zakládá na tom, že staví lidem domovy, rozhodla podpořit vznik jednoho z dalších útulných domovů, který vznikne díky naší proměně. Dalšími partnery byl český výrobce nábytku JN Interier a česká značka interiérového designu Lavmi. Šlo o vybavení dětského pokoje na míru v ceně 70 tisíc korun. Pro Soňu, jejího partnera Gabriela a hlavně čtyřletou Lotku bylo téma soutěže přímo žhavé. Rodina očekávala přírůstek a akutně potřebovala zařídit dětský pokoj.

JNInterier
JNInterier

Zatím v něm byl domek na hraní z krabice od myčky, ale chyběly tu úložné prostory i na hračky a oblečení. Postele byly jen provizorní – jako základ lůžka sloužily palety, což také vedlo k tomu, že pokoj s vysokými stropy působil nezabydleně. Soňa proto už před časem ušila na strop vesele působící girlandy. „Při návštěvě mně upoutaly závěsy na oknech, které dekorem i barvami evokovaly styl, jaký se vidí právě na tapetách z Lavmi. Tohle dobré znamení jsme v pokoji dále rozvíjely,“ říká interérová designérka Zuzana Bernasovská. K látce závěsů, kterou Soňa kdysi koupila v Londýně, jsme z nabídky Lavmi vybrali tapetu s hravým dekorem, který se hodí pro dívku i chlapce. Zuzka navrhla velkou šatní skříň i knihovnu, menší komodu a dvojici postelí s úložným prostorem, které precizně vyrobil JN Interier.

JNInterier
JNInterier

I když nábytek nakonec vyšel dráž, výrobce zbývající částku zadotoval ve prospěch kvality a komplexního řešení. Nábytek je vybavený mechanismem pro komfortní dotykové otevírání. U skříně Zuzka pamatovala na ukládání do šuplíků a instalaci ramínek, na které dosáhne i Lotka. Knihovna má zase různou šířku polic, aby se do ní daly ukládat knihy různých formátů a nad to má dva regály, které se dají zavřít posuvnými stěnami. Velké kusy nábytku kombinují bílou barvu, bělený dub, a odstín capuccino. Výsledek působí tak trochu skandinávsky, účelně a efektivně a dětem vydrží na spoustu let.

TEXT ROSTISLAV ZEMAN | FOTO VERONIKA RAFFAJOVÁ
ZDROJ: http://www.novepromenybydleni.cz

Přehled všech článků