Nová kuchyně má mít duši, říká Štěpán Vondrášek z interiérového studia JN interiér

Sníte o nové kuchyňské lince, která se stane srdcem vašeho domova? Nenechte se odradit slovem "nejde", které mají některá interiérová studia ve svém slovníku. Pouze si tím usnadňují práci. Štěpán Vondrásek z JN interiér je přesvědčen o opaku. A říká, že kuchyně má mít duši.

Štěpán Vondrášek působící ve studiu JN interiér se návrhům interiérových prostor věnuje již 16 let.

"Je mi blízký minimalistický styl, kde jsou na prvním místě praktičnost a funkčnost. Barvy každý z nás vnímáme individuálně. Proto máme právo vybrat si, co se nám líbí. Rozhodující by neměly být jen trendy. Novou kuchyni si vybírá klient a musí se v ní cítit dobře."

JNInterier

Nová kuchyně? Jen na míru

Když za Štěpánem Vondráskem přijde klient, který sní o nové kuchyni, nejdříve společně začínají zhodnocením prostoru a dispozic. Rozhodující je typ bytu nebo domu. Zohledněna je případně i fáze výstavby. Řešení dispozice kuchyně už ve stádiu stavby nebo před zahájením rekonstrukce ušetří peníze na další dodatečné práce spojené s přípravou instalací.

"Při úvaze o rozmístění nábytku je nutné zohlednit ergonomii prostoru, aby uživatel ušetřil zbytečné kroky. Proto věci, které jsou nejčastěji používané, musí být v takzvané komfortní zóně," dodává Štěpán Vondrásek. Vhodné je myslet i na přibývající věk, s nímž se některá místa v kuchyni mohou stát hůře dostupná. S dispozicí i s řešením ergonomie by vám přitom měli poradit právě v kuchyňském studiu

Barva a materiál kuchyňské linky

JNInterier

Nevybírejte podle aktuálních trendů, ale podle vlastních pocitů. Tvoříte svou kuchyň.

Ačkoli letos diktují trendy určitou barvu nebo materiál, příští rok bude už všechno jinak. Kuchyni si ovšem obvykle pořizujeme v průměru na 10 až 20 let, proto je vhodné nezaměřovat se pouze na módní diktát, ale zvolit takovou barvu, která se líbí vám. Trendy se mění rychle. Barvy se stále vracejí, podobně jako v módě.

"Lepší je zúžit výběr na tři barvy a mezi nimi se ve finále rozhodnout," doporučuje Štěpán Vondrásek a dodává: "Materiál kuchyňské linky by měl odpovídat vašemu životnímu stylu. Pokud vaříte denně, zvolte odolnější lamino, které umožní i případné pozdější opravy. Pokud si ale jídlo necháte dovážet a kuchyně má být hlavně luxusní záležitost, můžete zvolit přírodní dýhu nebo lak."

Jak ušetřit s novou kuchyní?

Pořízení nové kuchyňské linky není úplně levnou záležitostí. Přesto při tomto kroku můžete ušetřit. "Výsledná částka je složená z několika položek, jež lze ovlivnit. V našem studiu vždy respektujeme přání a možnosti klienta a hledáme cenově přijatelnou variantu," konstatuje Štěpán Vondrásek.

O výsledné ceně kuchyňské linky mimo jiné rozhoduje typ materiálu a kování funkčních částí. Použití kvalitních materiálů od značkových výrobců ovšem zaručuje delší životnost a bezvadnou funkčnost kuchyně. Některé značky dokonce poskytují doživotní záruku, tedy kování přežije životnost nábytku.

JNInterier

Jednotný design všech pohledových ploch a stejný použitý materiál s navazující kresbou dřeva tvoří na pohled vždy velmi příjemný celek.

U pracovní desky máte na výběr z řady materiálů s různými vlastnostmi a cenou. Už dávno se nepoužívá jen dřevotřísková klasika s tvrzeným povrchem. K dispozici jsou materiály, jako je masivní dřevo, přírodní, technický nebo umělý kámen, kalené sklo nebo keramika. Ve fázi výběru je vždy třeba zhodnotit vaše potřeby a účely, kterým bude pracovní deska sloužit.

V každé kuchyni jsou klíčové spotřebiče. Jejich cena tvoří obvykle zhruba jednu třetinu až polovinu celé kuchyně. "Značky spotřebičů se v jedné kuchyni moc nekombinují. Nejvíce podceňovanou složkou je vybavení. Například vnitřní pořadače a rozdělovníky pomohou funkčnosti kuchyně jako celku," dodává Štěpán Vondrásek.

Jak se staví kuchyně?

Když je vybraný design kuchyně, přistupuje se k samotné výrobě. Důležité je, že ve studiu JN interiér je zakázka po celou dobu pod kontrolou interního technika, a to i v případě, že některé části zpracovává subdodavatel.

"Celá projektová dokumentace je rozebrána doslova na šroubky a odeslána do výroby. K naší práci patří i servis. Pokud někomu vyrobíme kuchyni, je to pro nás závazek na dlouhá léta. Když se pak odřou dvířka nebo rozbije kování, i po letech o zakázce stále víme vše," uvádí Štěpán Vondrásek.

JNInterier

Měříme na milimetry, prostor je zcela vyplněný nábytkem. Nejsme limitování standardizací rozměrů

Čas jsou také peníze!

Pro klienty je důležité i správné naplánování dodávky nové kuchyně. A v JN interiér jim vycházejí vstříc. Speciální plánovací informační systém umožňuje už od začátku nastavit všechny termíny. "Intranetový plánovací kalendář nám pomáhá optimálně naplnit výrobní kapacity podle různých parametrů vzhledem k materiálu s nejdelší dodací lhůtou. Po přijetí zakázky jsou všechny díly včetně spotřebičů, objednány tak, aby v den montáže byly připraveny," uzavírá Štěpán Vondrásek.

JNInterier

Kuchyňské studio JN interiér může díky výrobě splnit prakticky jakékoli přání ohledně kuchyňské linky. Stačí nás kontaktovat.

Přehled všech článků