Nová kuchyně? Můžete ji mít bez kompromisů

Plánujete investovat své finance a čas do nové kuchyně? Prvním krokem, který rozhodne o tom, zda bude vaše nová kuchyně splněným snem, je výběr kuchyňského studia.

Návrhem, výrobou a montáží nových kuchyňských linek se zabývá mnoho firem. Ne všechny z nich vám ale dodají takovou kuchyni, kterou jste si vysnili. Na internetu se to hemží různými nabídkami, nehledejte ale náhodně vybrané firmy, o nichž nic nevíte. Pátrejte po referencích mimo firemní webové stránky, ptejte se známých nebo dejte na doporučení těch, kteří už svoji vysněnou kuchyni mají.

JNInterier
JNInterier

JN interiér dbá na precizní a individuální přístup ke každé zakázce.

Návrh nové kuchyně

Když se vypravíte do kuchyňského studia, rozhlédněte se kolem sebe. Už prvotní kontakt vám hodně napoví. Aby výsledek odpovídal vaším představám, měl by se návrhář hodně ptát - nejen na design nebo vaše preference ohledně barev, ale také na váš životní styl. Zaznít by měla například otázka, jak často vaříte, kolik osob v domácnosti žije, jakou kuchyni máte nyní a co byste chtěli změnit.

JNInterier

Důležitou součástí každé zakázky je přesné zaměření prostoru, protože v kuchyni musí vše sedět na milimetry, a to včetně plánů pro přípravu instalací energií.

JNInterier

Práce na projektu nové kuchyně je náročná, a pokud hned na začátku nabudete dojmu, že něco nesedí, neztrácejte čas. Pokud se dohodnete, že vám kuchyňské studio vypracuje návrh, měl by vám ho designér také náležitě prezentovat a vysvětlit, proč kuchyni navrhl právě takto. Nebojte se ptát. Návrhář by se zase neměl bát argumentovat, věcně a výstižně.

Detaily dělají kuchyni

Nová kuchyně musí být estetická a funkční. Do estetiky promlouvá především design a materiál kuchyně. Z hlediska funkce by měla být kuchyňská linka dobře uspořádaná, ke slovu by se měla dostat ergonomie a myšleno by mělo být i na dostatek úložných prostorů.

JNInterier

Detaily jsou rozhodující. Proto se nestyďte rozhlédnout se v kuchyňském studiu během své návštěvy. Kuchyňské linky se pořád proměňují a mají nové a nové vychytávky. Podívejte se také na materiál. Osahejte si ho. Vyzkoušejte si, jak se dvířka otevírají, jak jsou opracované hrany, zda na madlech nejsou po prvním otevření otisky, které budete horko těžko leštit.

JNInterier

Nestyďte se a prozkoumejte detaily při návštěvě kuchyňského studia. Podívejte se na úroveň opracování materiálu, vyzkoušejte, zda jde všechno správně otevírat, jestli něco nedrhne a jak dobře jsou opracované hrany. Ptejte se na to, co vidíte a dejte na svůj dojem.

To nejde, to neumíme

Vy máte své představy a požadavky. Na druhé straně je designér, který by vám měl vyjít vstříc a zároveň vám věcně oponovat a argumentovat. Může se stát, že vám řekne, že něco nejde. Nedejte se na první dobrou. Pokud vaše přání neodpovídá řemeslným zvyklostem, je kuchyňské studio v právu. Když jste ale řešení, jež požadujete, viděli na vlastní oči, jste v právu vy. Nespokojujte se s kompromisem a hledejte řešení, které bude vyhovovat vám.

V kuchyňském studiu JN Interiér vyvíjíme řešení společně s našimi zákazníky. Hledáme možnosti, které splní každý klientův požadavek. A to nás posouvá v řemeslu dál.

Už při plánování kuchyně byste měli také vědět, jak bude ošetřený případný servis, pokud by se něco pokazilo. Situace, kdy se vám na kuchyňské lince něco rozbije, případně ji chcete reklamovat, a váš dodavatel nefunguje, je velmi komplikovaná. Nikdo nechce servisovat něco, co nezná. V JN Interiér dobře vím o naší zakázce vše a dostáváte od nás závazek pozáručního servisu.

JNInterier
JNInterier
JNInterier

A kolik to stojí?

Všichni víme, že kvalitní kuchyňská linka není levnou záležitostí. Vždy byste měli mít k dispozici detailní položkový rozpočet - musíte vědět, za co platíte! Než smlouvu s kuchyňským studiem podepíšete, požadujte, ať je v ní zanesena konečná cena, včetně montáže, zabudování a zapojení spotřebičů. Čtěte pozorně smluvní podmínky. A nenechte se zatlačit do něčeho, o čem nejste přesvědčeni.

Pro více informací o návrhu a realizaci kuchyní nás neváhejte kontaktovat.

Přehled všech článků