Romantika mezi zvonky

Paní Olga se po letech rozhodla pro výměnu velkého bytu za menší a pro jednoho člověka s dvěma kočičími spolubydlícími pohodlnější. Nový domov vybavila kuchyní v romantickém stylu, o které vždycky snila a v níž našla místo i její sbírka zvonečků.

JNInterier

Olga pracuje v oblasti stavebnictví, a tak když ji čekala rekonstrukce nového bytu, zřekla se veškerých experimentů na vlastní pěst a oslovila profesionála. „Ačkoli bydlím v novostavbě, rekonstrukce bytu a lehká úprava jeho dispozic byla nutná. Naštěstí jsem si s tím nemusela až tak lámat hlavu, protože mi se vším pomohla mladá architektka Lucie Němcová.“ Lucie především přesvědčila Olgu k propojení kuchyně s obývacím pokojem, díky němuž se celý prostor provzdušnil, prosvětlil a vybouraná příčka uvolnila místo jídelnímu stolu. Ten Olga hojně využívá, zejména když přijdou na návštěvu její děti.

S romatickou duší

To, že by celý byt měl být naladěný na lehce romantickou vlnu, si přála majitelka od počátku. Přiznává ale, že ji architektka Lucie musela občas brzdit. „Kdybych si kuchyň zařizovala sama, asi by všude visely měděné pánve a kastroly. Teď jsem ale moc ráda, že jsem Lucii poslechla. Nechtěla bych trávit čas jejich neustálým oprašováním. Čistší podoba kuchyně navíc zapadá do městského bytu mnohem lépe,“ dodává Olga. Volbu barev i materiálů podřídila architektka cíli dvoupokojový byt co nejvíce opticky zvětšit a zároveň mu dodat příjemnou domáckou atmosféru. Proto spolu s Olgou vybrala na podlahu masivní fošny z broušeného olejovaného dubu s lehce šedavým nádechem a stěny pokryla bílou tapetou s jemným ornamentem. Kuchyňskou linku vyrobili na zakázku truhláři studia JN Interier z masivního dřeva opatřeného matným bílým lakem. Skříňky uzavřené dvířky s frézovaným tvarem doplnili otevřenými poličkami na víno, policemi na košíky s kuchyňskými drobnostmi a širokými zásuvkami, do nichž se pohodlně vejdou velké ubrusy. Na pracovní desku použili lamino v dekoru dub Bardolino, které se svými šedými tóny koresponduje s částečně dřevěnou a částečně keramickou podlahou. V nabídce JN Interier si Olga vybrala dřez i spotřebiče.

JNInterier

Největším oříškem byly paradoxně ty nejmenší součástky kuchyně – keramické úchytky. „Na trhu je jich samozřejmě hodně, když ale potřebujete stejný typ ve dvou velikostech, nastává problém. Naštěstí se mi nakonec podařilo objevit výrobnu u Senohrab, kde mi pánové ještě na koleni dolepovali poslední kousky, abych měla kuchyň kompletní.“

JNInterierJNInterier

Zvonková expozice

Zajímavou zkušenost má paní Olga i s výrobou obkladu z tenkých palubek, který nechává vyniknout její oblíbené zvonečky. „S tímto nápadem přišla Lucie, abych nemusela mít zvonky na poličkách jako ve starém bytě. Utírat na nich prach opravdu nebyla žádná zábava,“ vysvětluje Olga. „Potom jsem na internetový portál sdružující řemeslníky poslala poptávku na výrobu obkladu a zanedlouho se mi ozvala slečna, že mi vše podle požadavků vyrobí. Původně jsem si myslela, že jde o asistentku, která vyřizuje objednávky. Byla hodně překvapená, když se mi ve dveřích jednou objevila holka v montérkách – šikovná trhulářka.“

ANNA MARTINKOVÁ | LUKÁŠ HAUSENBLAS
ZDROJ: http://www.dumabyt.cz

Přehled všech článků