Trendy které budou v roce 2019 vládnout kuchyním?

Opět jsme v lednu navštívili nejdůležitější německý veletrh Imm Living kitchen v Kolíně nad Rýnem. Dovolte se nám podělit o dojmy, které budou odrážet vývoj ve světě kuchyní. Kolín není Milano a nám je německý vkus bližší než více velkolepý styl italský.

JNInterier

Samozřejmě platí jako už několik let, že jsou co nejvíce propojené obytné prostory. Spojení kuchyně a obývacího pokoje má plno výhod, zvlášť pokud je vše dobře navrženo a naplánováno. Klíčová je ergonomie, správné umístění nábytku i výběr materiálu, aby celek harmonicky ladil. Tomu se uzpůsobují i současné trendy.

JNInterier
JNInterier

Úchytky a doplňky jsou v tmavém kovu, kontrastují s dekorem a nastavují tón celé kuchyni. Více se používá sklo. Mezi barvami vévodí šedá a zelená, a to od kamenné šedé až po antracitovou, v případě zelené je to barva šalvěje nebo oliv. Znovu se výrazně vrací také černá barva. Módním trendem jsou kuchyně v minimalistickém stylu. Kuchyňská čílka jsou bez úchytek a elegantní pracovní desky se postarají o správnou atmosféru.

S trendem minimalismu souvisí i obměna designu a používaných materiálů. Důraz je kladený na vizuální dojem a funkčnost. Trendy jsou hlavně přírodní materiály, masivní dřevo, ale především stále více se prosazující keramika v elegantním tenkém provedení.

JNInterier 
JNInterier JNInterier

Moderní kuchyně mají dva hlavní znaky: jsou elegantní a ergonomické. Už při plánování je třeba myslet na každý detail a pohyb. Materiály i technologie musí vydržet provozní zátěž. Dřezy pak mohou být doslova integrovány v pracovní desce, aby splynuly s kuchyňskou linkou.

Více než kdy jindy letos ovládne kuchyně koncept „smart“. Chytré spotřebiče a příslušenství se stanou jejich nedílnou součástí. Příkladem jsou třeba inteligentní myčky nebo lednice ovládané pomocí aplikace. Myslet se bude i na praktické rozměry, chytré technologie tak například pomohou dobře odvětrávat nebo zajistit perfektní podmínky uvnitř lednice, aby potraviny vydržely ještě déle čerstvé. Důležité jsou technologie, které zvyšují komfort. Velký pokrok je patrný v oblasti odsávání a odvětrávání, což je pro kuchyně spojené s obývákem obzvlášť důležité. Viditelné části digestoří jsou velmi stylové, takže perfektně zapadají do celkového vzhledu kuchyně.

Jaké kuchyňské trendy roku 2019 zaujaly vás? Pokud novou kuchyni plánujete, neváhejte se na nás obrátit!

07-IMG_035308-IMG_033409-IMG_035910-IMG_032611-IMG_032112-IMG_0354

Přehled všech článků