Nebojte se individuality

Vyjít z davu lze v mnoha směrech. Někdo se profiluje v módě, jiný v názorech a pro dalšího je důležité prostředí, ve kterém žije. Se Štěpánem Vondráškem, spolumajitelem společnosti JN Interiér zabývající se výrobou nábytku, jsme si povídali nejenom o tom, jak se tvoří kuchyně na míru.

Zaměřujete se naindividuální výrobu nábytku, především kuchyní. Jaká očekávání by měl mít klient, který přijde naprvní návštěvu?

Nejprve nás zajímá hmota. To, jak bude kuchyň poskládána vprostoru. Důležité jsou pro nás také instalace, to znamená vývody elektřiny, vody nebo plynu. Případná dodatečná úprava těchto věcí může být dalším nákladem napořízení nové kuchyně. Je proto dobré je řešit vrámci stavby dopředu anespokojit se suniverzální přípravou. Pokud se sinstalacemi nedá hýbat, mohou být určitým omezením při plánování. Samozřejmě se ptáme napředběžný rozměr prostoru ataké na to, kolik lidí vbytě nebo domě žije, jaké mají zvyky, např. zda třídí odpad apod.

Zůstaňme ještě uvýroby namíru požadavkům klientů. Dokážete vyřešit všechna jejich přání?

Vrámci proveditelnosti díla si zřemeslného hlediska dokážeme poradit se vším. Pro nás je důležitá ibezpečnost výrobku, apokud je požadavek nad rámec, musíme iodmítnout. Pod heslem ,,papír snese všechno“ knám přicházejí různá zadání ane vždy jsou proveditelná. Pokud však klient trvá nasvém amy tomu nevěříme, raději odmítneme.

Kromě kuchyní se zabýváte také výrobou dalšího nábytku. Jaké to má výhody?

Unás si můžete vybírat zvelké škály barev asladit kuchyni sdalším nábytkem, třeba vobývacím pokoji, vestejném dekoru. Jelikož vyrábíme namíru, nemusíte dělat kompromisy ohledně prostoru. Postaráme se ojeho využití beze zbytku.

Základ kuchyně tvoří kvalitní materiály akování. Sčím pracujete vy?

Pro mě je to to nejdůležitější. Zda je kuchyně bílá, dubová nebo žlutá, je individuální vkus. To, jak to všechno funguje vprůběhu času, určuje vaši spokojenost svýrobkem. Donašich kuchyní proto používáme kvalitní kování Blum, ato ipro zdánlivě nepodstatné funkce, např. věšáky horních skříněk. Jsou sice dražší než je tzv. noname, ale můžeme se spolehnout, že navás skříňka popár letech nespadne.

Jaké jsou trendy vkuchyních pro letošní rok?

Bude dál pokračovat nadvláda bílé barvy. Bílá vkombinaci sdubem. Bude více antracitové a černé asnad ikonečně více matu než lesku.

Co se týká skladby kuchyně, tak přibyla „nástavcová“ řada horních skříněk akuchyně jsou čím dál častěji až dostropu.

Proč bychom si vlastně měli pořizovat kuchyni nazakázku, když bude nejspíš finančně náročnější než kuchyňská linka zřetězce?

Nemyslím si, že by byl cenový rozdíl kuchyně namíru a kuchyně zřetězce tak velký. Našimi zákazníky jsou ti, kteří přemýšlí vdlouhodobějším horizontu, záleží jim nakvalitě a servisu nebo řeší prostor. Pro naše klienty vyrábíme kuchyně určené k pronájmu, za které se obvykle moc neutrácí.

Součástí vašich kuchyní jsou i kuchyňské přístroje. Co všechno vtomto segmentu klientům nabízíte?

Trh se spotřebiči se změnil díky internetu. Dnes si každý může najít aporovnat spotřebiče od různých značek a zákazníci často přicházejí již připraveni. My se samozřejmě školíme uhlavních výrobců spotřebičů tak, abychom mohli poradit. Nepreferujeme jednu značku, chceme umět nabídnout vše, co si přeje zákazník asčím máme dobré zkušenosti. Jsou to stále výrobky a musí fungovat i servis.

JNInterier

Bílo bílá kuchyň, materiál dveří bílý lak ve vysokém lesku s frézovaným úchytovým J profilem, pracovní deska Technistone v čistě bílém provedení, spotřebiče Bosch, cena na dotaz

JNInterier

Kuchyňská dvířka v provedení bílé lamino adub bardolino, pracovní deska klasická DTD s postformingem v dekoru dub Bardolino, spotřebiče Electrolux, cena dle realizace

Co byste doporučil zájemcům onovou kuchyňskou linku?

Doporučil bych, aby zákazníci naslouchali především sami sobě apořídili si, co se líbí jim. Budou to oni, kdo bude výrobek používat. Trendy v nábytku se mění skoro tak rychle jako vmódě.

Pokud vám něco vyhovuje, i když je to podle prodejce špatně, poslouchejte sebe. Dbejte hlavně naergonomii a bezpečnost.

Poskytujete nakuchyňské linky nějakou záruku?

Na naše kuchyně poskytujeme zákonnou dvouletou záruční lhůtu. Je možné si záruku prodloužit napět let. Námi vyrobené kuchyně rádi opravíme i pozáruční době. O zakázce víme vše a dokážeme si poradit třeba i nabídkou jiného řešení, pokud například některé z kuchyňských segmentů jsou již vyřazené znabídky dodavatele. Nakování díky certifikaci poskytujeme doživotní záruku. To znamená, že pokud se něco rozbije, bezplatně kování vyměníme.

JNInterier

Minikuchyň s dvířky v dubové dýze, pracovní deska Corian, litý dřez, spotřebiče Siemens, cena na dotaz

JNInterier

Kuchyň sdvířky všedém matném laku sfrézovaným úchytovým J profilem, horní dvířka v bílém laku ve vysokém lesku, pracovní deska DTD s postformingem v dekoru Titan, spotřebiče Bosch, cena dle realizace

Zdroj: Business Media CZ s. r. o.
www.modernibyt.cz

Přehled všech článků